På den desidert positive siden (!) av diskosringen noterer vi at Kristin Sundsteigen sto for det lengste diskoskastet i Tyrving på 27 år. Under et stevne på Idrettshøyskolen lørdag kastet hun fine 41,77 – bare 1,53 bak Yngvild Mürers klubbrekord fra 1984. Vi håper kastet frister til gjentagelse – kanskje allerede i NM. Uansett – fine poeng for Tyrving til lagserien! Kristins pers er fra tida hun studerte i USA – 43,70 fra 2009.
Klubbens beste utøver, Fredrik Amundgård, setter seg i dag, søndag, på flyet til USA for å få operert hofteskaden hos verdens ledende ekspert på feltet.
Turen går til Vail, Colorado hvor Fredrik skal oppholde seg en ukes tid før han får reise hjem til tett fysioterapeutisk oppfølging hos Olympiatoppen. De gode nyhetene er at han er i gode hender, de dårlige at han må regne med tre måneders ”sykegymnastikk” før han igjen kan trene for fullt frem mot OL i London. Vi ønsker lykke til med operasjonen – men med Fredriks flerfoldige fallulykker i friskt minne, tør vi ikke si ”break a leg”!