Takk for støtten:

Mesterskapskvalifiserte

TYRVINGUTØVERE KVALIFISERT FOR MESTERSKAPENE I 2020

Her kan du se hvilke Tyrvingutøvere som i øyeblikket er kvalifisert for årets norske og internasjonale senior-, junior- og ungdomsmesterskap i friidrett. Listen er basert på oppnådde kvalifiseringskrav og blir oppdatert kontinuerlig gjennom sesongen. En utøver er kvalifisert dersom vedkommende har klart kvalifiseringskravet inneværende eller foregående sesong.

Normalt skal man ha klart kvalifiseringskravet innen påmeldingsfristen (vanligvis 10 dager før stevnestart), men i praksis gis det dispensasjon til dem som klarer kravet mellom påmeldingsfristen og stevnestart. Men kravene er absolutte og bare de som har klart dem får være med – selv om det bare mangler en hundredel eller en centimeter, og uansett ugunstige vindforhold etc.

Innendørsresultater kan benyttes i øvelser der forholdene er identiske inne og ute. I NM for senior og junior kan man delta i alle øvelser dersom man er kvalifisert i én eller flere øvelser.

I UM kan man delta kun i de øvelsene der man har klart kvalifiseringskravet, men man kan delta i én øvelse i tillegg til dem man er kvalifisert i. Til gjengjeld er man kvalifisert for deltagelse dersom man i foregående sesong klarte kravet som gjaldt for den aldersgruppen utøveren da var i (også der hvor kravene er skjerpet siden i fjor – da er det nok å ha tatt kravet som gjaldt i fjor under fjorårssesongen(e)). Dette gjelder også selv om vekten på kastredskaper økes fra det året man er kvalifisert til neste. Tilsvarende er man kvalifisert på korthekk og langhekk selv om distansen og eventuelt hekkehøyden øker (80-100-110 meter/300 – 400 meter).

Det er i øyeblikket ikke kvalifiseringskrav til innendørsmesterskapene med unntak av på 200m og 400m. Utøvere kvalifisert til innendørsmesterskapet er ikke vist nedenfor.

Her finner du kravene til JNM og NM:

https://www.friidrett.no/globalassets/nfif-sentralt/dokumenter/aktivitet/reglement/nm-reglement2017.pdf

  • og her er UM-kravene:

https://www.friidrett.no/globalassets/nfif-sentralt/dokumenter/aktivitet/reglement/um-reglement2017.pdf

  • mens kravene til de internasjonale mesterskapene ligger her:

https://www.friidrett.no/toppidrett/krav-og-kriterier/krav-og-kriterier-oversikt-2016/

Innspill om eventuelle feil og mangler mottas med takk! ( jo.nesse@storebrand.no )

Listen over kvalifiserte Tyrvingutøvere – à jour pr 19.06.2020

 (NB! Besteresultater oppdatert også der de er oppnådd etter det aktuelle mesterskapet)

Nordisk innendørslandskamp i FIN 9. februar

Kvinner (2 deltagere)

60 m Helene Rønningen (forfall)
200 m Helene Rønningen (forfall)
Høyde Katarina Mögenburg

Menn (2 deltagere)

800 m Didrik Warlo
Kule Sondre Høyland

  

OL i Tokyo, JPN 24.07 – 09.08 (utsatt til 2021)

EM i Paris, FRA 25.-30.08 (Avlyst)

 

Paralympics i Tokyo, JPN 25.08 – 06.09 (utsatt til 2021)

(1 kvalifisert)

Øvelser Krav Utøver Resultater
Diskos 28,56 Ida Nesse 35,31

 

Nordisk U23, DEN 1. – 2. august (Avlyst)

VM for junior Nairobi, KEN 7. – 12. juli (Avlyst)

 

EM U18 i Rieti, ITA 16. – 19. Juli (Avlyst)

 

Nordisk mesterskap U20/Juniorlandskamp, 8. – 9. august (Avlyst)

Seniormesterskapet i Bergen 18. – 20.09 (39 kvalifiserte)

Kvinner (21 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12.75 Helene Rønningen 11,46
Miranda Lauvstad 12,23
Linnea Gateman 12,71
200 meter 26.10 Helene Rønningen 23,57i
Miranda Lauvstad 24,88i
Lea Trong-Johansen 25,79
Linnea Gateman 25,87i
Kaja Carlsen Brown 25,98i
Ida Leir 26,06
400 meter 58.99 Mari Drabløs 56,24i
Linnea Gateman 58,02
Lea Trong-Johansen 58,75
800 meter 2:14.99 Mina Anglero 2:07.28
Sigrid Alvik 2:13.72
Christine Næss 2:13.93
1500 meter 4:44.99 Mina Anglero 4:19.96
Christine Næss 4:30.24
Sigrid Alvik 4:31.77
5000 meter 17:59.99 Karoline Skatteboe 17:42.0
Christine Næss 9:49.93
10 000 meter Intet krav Astrid Sørset 34:29 vei
Karoline C. Olsen 39:46.15
100 meter hekk 15,49 Marie Skjæggestad 14,59
400m hekk 65.99 Marie Skjæggestad 60,35
Lea Trong-Johansen 64,41
Thale Augensen 64,44
3000m hinder Intet krav Sigrid Alvik 10:55.83
Høyde 1.65 Katarina Mögenburg 1.85
Hedvig Kallåk 1,72
Stav 3,20 Kari Strømhaug 3,90i
Maren Rønnevig 3,20i
Lengde 5.35 Helene Rønningen 5,92
Miranda Lauvstad 5,54
Kaja Carlsen Brown 5,54
Lea Trong-Johansen 5,36i
Tresteg 11,25 Julie Bressand 11,98
Marthe Haugli Røe 11,44i
Spyd 40,00 Ane Dahlen 55,29
Vilde Marsteinstredet 40,24

Menn (17 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11.25 Nils-Paul Skåra 10,98
Kenneth Vik Gulbrandsen 10,98
Iver Koppen 11,04
Patrick Bifuko 11,12
Tobias Widjusveen 11,14
200 meter 22.65 Markus Berner 21,67
Even Pettersen 21,90i
Jonathan Greni Bjerkaas 22,07
Lars Stølen 22,18i
Kenneth Vik Gulbrandsen 22,20i
Iver Koppen 22,34
Nils-Paul Skåra 22,47
Patrick Bifuko 22,52
Haakon Petersen Amble 22,61i
400 meter 49.75 Markus Berner 48,52
Lars Stølen 48,93
Didrik Warlo 49,01
800 meter 1:54.99 Didrik Warlo 1:49,56
1500 meter 3:55.99 Didrik Warlo 3:46.99
5000 meter 14:59.99 Einar Melsom 14:39.46
Høyde 1.95 Frederik Jahr 2.02
Stav 3.20 Johannes Strømhaug 5,07i
Lengde 6,75 Jonas Mögenburg 6,92
Kule 14,25 Sondre Høyland 14,34i
Spyd 58.00 Sondre Høyland 71,87
Donavan Miloss 65,55

 

Juniormesterskapet i Kristiansand, 14.-16. august (49 kvalifiserte)

NB! Utøvere i 2003-2005 kan ikke delta pga krav om reduksjon i antall deltagere

Kvinner 22 (8 kvalifiserte):

* – utøverens resultat kvalifiserte i fjorårets klasse

 

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 m 12,99 Helene Rønningen 11,46
Celina Lundevik 12,86
200 meter 26,80 Helene Rønningen 23,57i
Celina Lundevik 26,36i
400 meter 60,99 Mari Drabløs 56,24i
800 meter 2:21.99 Christine Næss 2:13.93
1500 meter 5:04.99 Christine Næss 4:30.24
3000 meter 10:59.99 Christine Næss 9:49.93
400 meter hekk 68.99 Marie Skjæggestad 60,35
Thale Augensen 64,44
Lengde 5,15 Helene Rønningen 5,92
Tresteg 10,50 Marte Røe 11,44i
Andrea Dammen 10,95

 

Kvinner 19 (19 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,20 Miranda Lauvstad 12,27
Linnea Gateman 12,71
Hedvig Kallåk 12,86
Ine Berre 13,12
Kaja Carlsen Brown 13,14i
Aislin Feliot 13,14
Camilla Dahl Kristiansen 13,18
200 meter 27,10 Miranda Lauvstad 24,88i
Lea Trong-Johansen 25,79
Linnea Gateman 25,87i
Kaja Carlsen-Brown 25,98i
Ida Leir 26,06
Hedvig Kallåk 26,23
Camilla Dahl Kristiansen 26,68i
Amelia Mysiara 27,07
400 meter 61.99 Linnea Gateman 58,02
Lea Trong-Johansen 58,75
Miranda Lauvstad 59,16
Ida Leir 59,83
Sigrid Alvik 60,67
Camilla Dahl Kristiansen 61,02
800 meter 2:24.99 Sigrid Alvik 2:13.72
Filippa Fadnes 2:16.15
Bertine Haneberg 2:21.06
Janne Alseth 2:24.63
1500 m 5:04.99 Sigrid Alvik 4:31.77
Bertine Haneberg 4:47.87
Janne Alseth 4:54.97
Helene Haugen 5:02.43
Annika Grenan 5:04.64i
3000 m 11:09.99 Sigrid Alvik 10:01.77
Janne Alseth 10:29.69
100 m hekk 16,49 Lea Trong Johansen 15,74
400 m hekk 69,99 Lea Trong Johansen 64,41
300 m hinder Intet krav Sigrid Alvik 10:55.83
Høyde 1.58 Hedvig Kallåk 1,72
Anastasia Schnell 1,61i
Stav 2,70 Maren Rønnevig 3,20i
Lengde 5.10 Miranda Lauvstad 5,54
Kaja Carlsen Brown 5,54
Lea Trong Johansen 5,36i
Hedvig Kallåk 5,29i
Anastasia Schnell 5,29
Tresteg 10,40 Kaja Carlsen Brown 10,60i
Kule 9,50 Anastasia Schnell 10,55i
Spyd 35,00 Vilde Marsteinstredet 40,24

Menn 22 (9 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,59 Iver Koppen 11,04
200 meter 23,30 Jonathan Greni Bjerkaas 22,07
Iver Koppen 22,34
Syver Røinaas 22,81i
400 meter 51,50 Didrik Warlo 49,01
Jonathan Greni Bjerkaas 49,79i
Syver Røinaas 50,09i
800 meter 1:58.49 Didrik Warlo 1:49.56
1500 meter 4:07.99 Didrik Warlo 3:46.99
5000 meter 16:09.99 Einar Melsom 14:39.46
Stav 3,50 Johannes Strømhaug 5,07i
Kule 11,75 Sondre Høyland 14,34
Donavan Miloss 12,81
Diskos 37,00 Sondre Høyland 39,62
Spyd 50,00 Sondre Høyland 71,87
Donovan Miloss 65,55
Joakim Lunde 48,47*

 

Menn 19 (13 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,75 Tobias Widjusveen 11,14
Sigurd Clemetsen 11,57
Sondre Audahl Vik 11,60
200 meter 23,75 Håkon Petersen Amble 22,61i
Peter Svoren 22,71
Tobias Widjusveen 22,96
Sigurd Clemetsen 23,10
Kristian Drabløs 23,54
David Kumwenda 23,74i
400 meter 52,80 Peter Svoren 50,87
Sigurd Clemetsen 52,64
800 meter 2:00.50 Halvard Grape Fladby 2:00.00
1500 meter 4:14.99 Halvard Grape Fladby 4:11.61
5000 meter 9:14.99 Sebastian Helgheim 9:12.45
(via 3000 m) Nikolai Holmboe 9:13.28
Tresteg 12,70 Simen Gimnes 13,23i
Sigmund Le Fjeld 12,81i
Kule 12,00 Jørgen Loennechen 12,25

 

Ungdomsmesterskapet på Jessheim 28. – 30. august

(57 kvalifiserte)

 

* – utøverens resultat kvalifiserte i fjorårets klasse

 

NB! Kun utøvere i 2003-2005 kan delta pga krav om reduksjon i antall deltagere

 

Jenter 15 år (5 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,65 Aislin Feliot 13,14
Camilla Dahl Kristiansen 13,18
200 meter 28,20 Camilla Dahl Kristiansen 26,68i
Aislin Feliot 27,41i
Sara Bergh Ankarstrand 27,75i
800 meter 2:33.00 Filippa Fadnes 2:16.15
Sara Bergh Ankarstrand 2:32.16
1000 meter kappgang 5:45.00 Anna Svarlien 5:09.13

 

Jenter 16 år (12 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,45 Hedvig Kallåk 12,86
Kaja Carlsen Brown 13,14i
Hannah Emilie Bergh 13,38
Kristina Vatnar Lie 13,58
200 meter 27,80 Kaja Carlsen Brown 25,98i
Hedvig Kallåk 26,23
Hanna Emilie Bergh 27,18i
Annika Grennan 27,59i
Mille Baastad Berg 27,67i
Kristina Vatnar Lie 27,86*
800 meter 2:31.00 Helene Haugen 2:25.51
Hedda Helgheim 2:26.52i
Annika Grenan 2:27.04i
Milla Baastad Berg 2:29.98i
3000 meter

Tyrvingkrav 12.00

Intet krav Hedda Helgheim 7:11.90*
80 meter hekk 13,50 Hedvig Kallåk 12,14
Kristina Vatnar Lie 13,67*
300 m hekk 52,00 Sophia Borgen 50,54
Høyde 1,48 Hedvig Kallåk 1,72
Synne Fiva Øyestad 1,47*
Lengde 4,90 Kaja Carlsen Brown 5,54
Hedvig Kallåk 5,29i
Hannah Emilie Bergh 4,98
Tresteg 10,00 Kaja Carlsen Brown 10,60i
Kristina Vatnar Lie 10,23
Sophia Borgen 10,18
Kule 10,00 Madeleine Large 10,86
Amanda Isaksen 10,69i

 

Jenter 17 år (10 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,40 Miranda Lauvstad 12,23
Ine Berre 13,12
Ida Leir 13,25
Pernille Stensrud 13,33
200 meter 27,65 Miranda Lauvstad 24,88i
Ida Leir 26,06
Pernille Stensrud 27,47i
400 meter 64,00 Miranda Lauvstad 59,16
Ida Leir 59,83
Sigrid Alvik 60,67
800 meter 2:31.00 Sigrid Alvik 2:13.72
Bertine Haneberg 2:21.06
Janne Alseth 2:24.63
Merete Sperstad 2:29,62
3000 meter

Tyrvingkrav 12:00

Intet krav

 

Sigrid Alvik 10:01.77
Janne Alseth 10:29.69
Eva Alfstad 11:25.08
Merete Sperstad 11:29.04
300 meter hekk 52,00 Ida Leir 47,22
1500 meter hinder Intet krav Sigrid Alvik 4:56.44
(vurdering) Janne Alseth 5:17.82
Høyde 1,48 Aurora Opland 1,55i
Lengde 4,95 Miranda Lauvstad 5,54

 

 

Jenter 18/19 år (9 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,35 Linnea Gateman 12,71
Lea Trong Johansen 13,19
Amelia Mysiara 13,25
Susanne Bye 13,33
200 meter 27,50 Lea Trong-Johansen 25,79
Linnea Gatemann 25,87i
Amelia Mysiara 27,07
Susanne Bye 27,40
Hanne Solberg Løtveit 27,48i
400 meter 63.00 Linnea Gateman 58,02
Lea Trong Johansen 58,75
3000 meter

(Tyrvingkrav 12:00.00)

Intet krav

 

Cornelia Brummenæs

 

11:50.06
100 meter hekk 17.50 Lea Trong Johansen 15,74
400 meter hekk Lea Trong Johansen 64,41
Amelia Mysiara 47,65*
Høyde 1,50 Anastasia Schnell 1,61i
Stav 2,40 Maren Rønnevig 3,20i
Lengde 4.95 Lea Trong Johansen 5,36i
Anastasia Schnell 5,29
Kule 9,00 Anastasia Schnell 10,55i
Spyd 30,00 Vilde Marsteinstredet 40,24

 

Gutter 15 år (4 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
200 meter 25,35 Kristian Drabløs 23,54
Sigmund Le Fjeld 24,22i
800 meter 2:12.00 Halvard Grape Fladby 2:00.00
2000 m 6:35.00 Halvard Grape Fladby 5:55.63
Lengde 5,45 Sigmund Le Fjeld 5,85i
Tresteg 11,00 Sigmund Le Fjeld 12,83i
Kule 12,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 12,34i
Diskos 31,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 41,20
Slegge 30,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 35,80

 

Gutter 16 år (4 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12.15 Sondre Audahl Vik 11,74
Hampus Åstrand 11,99
200 meter 24,70 Sondre Audahl Vik 23,89
Hampus Åstrand 24,21i
800 meter 2:08.00 Marcus Svarva 2:08.67*
Høyde 1,70 Torgrim Frøystad 1,75i
Lengde 5,65 Sondre Audahl Vik 5,50i*

 

Gutter 17 år ( 5 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12.00 Sigurd Clemetsen 11,57
200 meter 24,20 Sigurd Clemetsen 23,10
800 meter 2:05.00 Andreas Lerø 2:05.12*
3000 meter 9:38.00 Andreas Lerø 9:46.46*
300 meter hekk 46,00 Sigurd Clemetsen 45,47*
Høyde 1,75 Simen Gimnes 1,70i*
Lengde 5,85 Simen Gimnes 5,98i*
Tresteg 11,75 Simen Gimnes 13,23i
Kule 12,50 Jørgen Loennechen 15,41i
Slegge 33,00 Jo Magnus Kleven 40,65
Spyd 42,00 Jørgen Loennechen 49,19

 

 

Gutter 18/19 år (8 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,80 Tobias Widjusveen 11,14
David Kumwenda 11,75
Christian Lervik 11,95*
200 meter 23,80 Håkon Petersen Amble 22,61i
Peter Svoren 22,71
Tobias Widjusveen 22,98
David Kumwenda 23,74i
400 meter 53,00 Peter Svoren 50,87
3000 meter 9:38.00 Sebastian Helgheim 9:12.45
Nikolai Holmboe 9:13.28
Brage Buseth Hammerstad 9:22.25
Lengde 6,00 David Kumwenda 6,11