Takk for støtten:

Mesterskapskvalifiserte 2021

Her kan du se hvilke Tyrvingutøvere som i øyeblikket er kvalifisert for årets norske og internasjonale senior-, junior- og ungdomsmesterskap i friidrett. Listen er basert på oppnådde kvalifiseringskrav og blir oppdatert kontinuerlig gjennom sesongen. En utøver er kvalifisert dersom vedkommende har klart kvalifiseringskravet inneværende eller foregående sesong.

Normalt skal man ha klart kvalifiseringskravet innen påmeldingsfristen (vanligvis 10 dager før stevnestart), men i praksis gis det dispensasjon til dem som klarer kravet mellom påmeldingsfristen og stevnestart. Men kravene er absolutte og bare de som har klart dem får være med – selv om det bare mangler en hundredel eller en centimeter, og uansett ugunstige vindforhold etc.

Innendørsresultater kan benyttes i øvelser der forholdene er identiske inne og ute. I NM for senior og junior kan man delta i alle øvelser dersom man er kvalifisert i én eller flere øvelser.

I UM kan man delta kun i de øvelsene der man har klart kvalifiseringskravet, men man kan delta i én øvelse i tillegg til dem man er kvalifisert i. Til gjengjeld er man kvalifisert for deltagelse dersom man i foregående sesong klarte kravet som gjaldt for den aldersgruppen utøveren da var i (også der hvor kravene er skjerpet siden i fjor – da er det nok å ha tatt kravet som gjaldt i fjor under fjorårssesongen(e)). Dette gjelder også selv om vekten på kastredskaper økes fra det året man er kvalifisert til neste. Tilsvarende er man kvalifisert på korthekk og langhekk selv om distansen og eventuelt hekkehøyden øker (80-100-110 meter/300 – 400 meter).

Det er i øyeblikket ikke kvalifiseringskrav til innendørsmesterskapene med unntak av på 200m og 400m. Utøvere kvalifisert til innendørsmesterskapet er ikke vist nedenfor.

Her finner du kravene til JNM og NM:

Innspill om eventuelle feil og mangler mottas med takk! ( jo.nesse@storebrand.no )

Listen over kvalifiserte Tyrvingutøvere – à jour pr 07.06.2021

 

(NB! Besteresultater oppdatert også der de er oppnådd etter det aktuelle mesterskapet)

 

EM innendørs Torun, POL 04.-07.03

(1 kvalifisert)

 

Øvelser Krav Utøver Resultater
60 meter 7,40 Helene Rønningen 7,36

 

 EM para Bydgoszcz, POL 01.-05.06

(1 kvalifisert)

 

Øvelser Krav Utøver Resultater
Diskos 28,56 Ida Nesse 35,31

 

 OL i Tokyo, JPN 24.07 – 09.08

 

Paralympics i Tokyo, JPN 25.08 – 06.09

(1 kvalifisert)

Øvelser Krav Utøver Resultater
Diskos 28,56 Ida Nesse 35,31

EM U23 Tallin, EST 08.-11.07

Kvinner:

(2 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,80 Ingvild Meinseth 11,67
400 meter hekk 60,75 Marie Skjæggestad 60,19

Menn:

(1 kvalifisert)

Øvelser Krav Utøver Resultater
800 meter 1:49.00 Didrik Warlo 1:48.72

 

EM U20 Tallin, EST 15.-18.07

Kvinner:

(1 kvalifisert)

Øvelser Krav Utøver Resultater
1500 meter 4:26.40 Sigrid Alvik 4:21.16i
3000 meter 9:48.20 Sigrid Alvik 8:33.45
3000 meter hinder 10:50.00 Sigrid Alvik 10:21.47

VM for junior Nairobi, KEN 17. – 22.08

 

Sigrid Alvik kvalifisert, men Norge stiller ikke deltagere på mellom- og langdiustanse.

Seniormesterskapet i Kristiansand 10.-12.09 (31 kvalifiserte)

Kvinner (18 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12.75 Helene Rønningen 11,46
Ingvild Meinseth 11,67
Alice Ulla Berg 12,12
Miranda Lauvstad 12,40
Celina Lundevik 12,66
200 meter 26.10 Helene Rønningen 23,57i
Ingvild Meinseth 24,33
Miranda Lauvstad 24,88i
Alice Ulla Berg 24,92i
Kaja Carlsen Brown 25,69
400 meter 58.99 Marie Skjæggestad 57,82
800 meter 2:14.99 Mina Anglero 2:07.98
Christine Næss 2:08.63
Sigrid Alvik 2:10.23i
1500 meter 4:44.99 Sigrid Alvik 4:21.16i
Christine Næss 4:26.57
5000 meter 17:59.99 Astrid Sørset 16:56.30
Sigrid Alvik 9:33.45
Christine Næss 9:41.40
10 000 meter Intet krav Astrid Sørset 35:42.62mix
Tyrvingkrav 39:59.99
100 meter hekk 15,49 Marie Skjæggestad 14,30
Celina Lundevik 15,05
400m hekk 65.99 Marie Skjæggestad 60,19
3000m hinder Intet krav Sigrid Alvik 10:21.47
Tyrvingkrav 11:59.99
Høyde 1.65 Katarina Mögenburg 1.85
Hedvig Kallåk 1,76
Stav 3,20 Kari Strømhaug 3,70i
Maren Rønnevig 3,35
Lengde 5.35 Kajsa Carlsen Brown 5,54
Miranda Lauvstad 5,37
Tresteg 11,25 Julie Bressand 11,98
Marthe Haugli Røe 11,70
Spyd 40,00 Ane Dahlen 55,93

Menn (13 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11.25 Even Pettersen 10,68
Patrick Bifuko 10,71
Tobias Widjusveen 11,11
Iver Koppen 11,17
200 meter 22.65 Patrick Bifuko 21,72
Even Pettersen 22,13
Jonathan Greni Bjerkaas 22,26
Kim Kamanzi 22,33i
Haakon Petersen Amble 22,62i
400 meter 49.75 Jonathan Greni Bjerkaas 49,22
800 meter 1:54.99 Didrik Warlo 1:48.72
1500 meter 3:55.99 Didrik Warlo 3:49.10
5000 meter

(3000 meter)

14:59.99

(8:34.99)

Karl Fremstad 8:23.65
Høyde 1.95 Frederik Jahr 1,95
Stav 4,20 Johannes Strømhaug 5,07i
Kule 14,25 Sondre Høyland 14,34i
Spyd 58.00 Sondre Høyland 66,47
Donavan Miloss 60,40

 

Juniormesterskapet på Askøy 30.07 – 01.08 (43 kvalifiserte)

Kvinner 22 (7 kvalifiserte):

* – utøverens resultat kvalifiserte i fjorårets klasse

 

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 m 12,99 Ingvild Meinseth 11,67
Celina Lundevik 12,66
Linnea Gateman 12,79
200 meter 26,80 Ingvild Meinseth 24,33
Linnea Gateman 26,14
400 meter 60,99 Marie Skjæggestad 57,82
Linnea Gateman 59,02
800 meter 2:21.99 Christine Næss 2:08.63
1500 meter 5:04.99 Christine Næss 4:26.57
3000 meter 10:59.99 Christine Næss 9:41.40
100 meter hekk 16,49 Marie Skjæggestad 14,30
Celina Lundevik 15,05
400 meter hekk 68.99 Marie Skjæggestad 60,19
Spyd 35,00 Vilde Marsteinstredet 37,93

 

Kvinner 19 (13 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,20 Miranda Lauvstad 12,40
Kaja Carlsen Brown 12,79
Hedvig Kallåk 12,86
Ine Berre 13,12
Aislin Feliot 13,14
Camilla Dahl Kristiansen 13,18
200 meter 27,10 Miranda Lauvstad 24,88i
Kaja Carlsen-Brown 25,69
Hedvig Kallåk 26,23
Camilla Dahl Kristiansen 26,44
Ida Leir 26,97i
400 meter 61.99 Miranda Lauvstad 59,16
Lea Trong Johansen 59,65i
Sigrid Alvik 60,89i
Camilla Dahl Kristiansen 61,02
Ida Leir 61,14i
800 meter 2:24.99 Sigrid Alvik 2:10.23i
Bertine Haneberg 2:20.33
1500 m 5:04.99 Sigrid Alvik 4:21.16i
Bertine Haneberg 4:47.87
3000 m 11:09.99 Sigrid Alvik   9:33.45
Bertine Haneberg 10:18.63
Janne Alseth 10:39.31
3000 m hinder Intet krav Sigrid Alvik 10:21.47
Høyde 1.58 Hedvig Kallåk 1,76
Stav 2,70 Maren Rønnevig 3,25
Lengde 5.10 Kaja Carlsen Brown 5,54
Miranda Lauvstad 5,37
Hedvig Kallåk 5,29i

 

Menn 22 (11 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,59 Iver Koppen 11,17
Peter Svoren 11,45
Kim Kamanzi 11,48
Einar Rye 11,58
200 meter 23,30 Jonathan Greni Bjerkaas 22,23
Kim Kamanzi 22,33i
Haakon Petersen Amble 22,62i
Peter Svoren 22,86
Einar Rye 23,36
David Kumwenda 23,74i*
400 meter 51,50 Jonathan Greni Bjerkaas 49,22
Kim Kamanzi 50,33
Peter Svoren 51,47i
800 meter 1:58.49 Didrik Warlo 1:48.72
Syver Røinaas 1:56.81
1500 meter 4:07.99 Didrik Warlo 3:49.10
Kule 11,75 Donavan Miloss 12,81i
Spyd 50,00 Donovan Miloss 60,40

 

Menn 19 (13 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,75 Tobias Widjusveen 11,11
Sigurd Cldemetsen 11,56
Sondre Audahl Vik 11,69
Jonathan Hertwig Ødegård 11,75
200 meter 23,75 Sigurd Clemetsen 22,90
Kristian Drabløs 22,92
Hampus Åstrand 23,65
800 meter 2:00.50 Halvard Grape Fladby 1:58.85
1500 meter 4:14.99 Halvard Grape Fladby 4:08.58
Sebastian Helgheim 4:12.42
Høyde 1,83 Torgrim Frøystein 1,86
Lengde 6,15 Sigmund Le Fjeld 6,40
Simen Gimnes 6,35
Tresteg 12,70 Sigmund Le Fjeld 13,39
Simen Gimnes 13,23i
Kule 12,00 Jørgen Loennechen 14,18
Diskos 37,00 Arne Marius Nesheim 37,95

 

Ungdomsmesterskapet i Trondheim 03. – 05.09 (42 kvalifiserte)

* – utøverens resultat kvalifiserte i fjorårets klasse

 Jenter 15 år (2 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
800 meter 2:33.00 Mille Haneberg 2:21.5
Diskos 26,00 Ida Petersen Amble 27,58
Slegge 26,00 Ida Petersen Amble 29,90

 

Jenter 16 år (4 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,45 Aislin Feliot 13,14
Camilla Dahl Kristiansen 13,18
Alma Kolseth 13,53*
200 meter 27,80 Camilla Dahl Kristiansen 26,44
Aislin Feliot 27,24
Alma Kolseth 27,64
Sara Bergh Ankarstrand 27,75i

 

Jenter 17 år (10 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,40 Kaja Carlsen Brown 12,79
Hedvig Kallåk 12,86
Hannah Emilie Bergh 13,38
Kristina Vatnar Lie 13,43*
200 meter 27,65 Kaja Carlsen Brown 25,69
Hedvig Kallåk 26,23
Hanna Emilie Bergh 27,21i
800 meter 2:31.00 Hedda Helgheim 2:25.26
Milla Baastad Berg 2:28.49
100 meter hekk 13,50 Hedvig Kallåk 12,04*
300 m hekk 51,00 Sophia Borgen 51,67*
Høyde 1,48 Hedvig Kallåk 1,76
Henriette C. Østensen 1,48i
Lengde 4,90 Kaja Carlsen Brown 5,54
Hedvig Kallåk 5,29i
Hannah Emilie Bergh 4,98
Tresteg 10,00 Kaja Carlsen Brown 10,60i
Kristina Vatnar Lie 10,25i
Henriette C. Østensen 10,12i
Kule 10,00 Madeleine Large 10,72i
Amanda Isaksen 10,69i

 

 

Jenter 18/19 år (10 kvalifiserte):

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 13,35 Miranda Lauvstad 12,23
Ine Berre 13,12
200 meter 27,50 Miranda Lauvstad 24,88i
Ida Leir 26,97i
400 meter 63.00 Miranda Lauvstad 59,16
Lea Trong Johansen 59,65i
Sigrid Alvik 60,89i
Ida Leir 61,14i
800 meter 2:30.00 Sigrid Alvik 2:10.23i
Bertine Haneberg 2:20.33
3000 meter

(Tyrvingkrav 12:00.00)

Intet krav

 

Sigrid Alvik   9:33.45
Bertine Haneberg 10:18.63
Janne Alseth 10:39.31
Astrid Bakke 11:45.66
400 meter hekk Ida Leir 48,75*
2000 meter hinder Intet krav Sigrid Alvik 6:39.42
Høyde 1,50 Aurora Opland 1,50i
Stav 2,40 Maren Rønnevig 3,35
Lengde 4.95 Miranda Lauvstad 5,37
Lea Trong Johansen 5,00

 

Gutter 15 år (1 kvalifisert)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12,40 Christian Wright 11,76
200 meter 25,35 Christian Wright 24,15

 

Gutter 16 år (5 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12,15 Jonathan Hertwig-Ødegård 11,75
Kristian Drabløs 11,77
Sigmund Le Fjeld 11,86
William Olstad 12,30*
200 meter 24,70 Kristian Drabløs 22,92i
Sigmund Le Fjeld 23,80i
Jonathan Hertwig-Ødegård 23,92i
800 meter 2:08.00 Halvard Grape Fladby 1:58.85
3000 m 9:50.00 Halvard Grape Fladby 5:43.33*
100 m hekk 16,50 Jonathan Hertwig-Ødegaard 13,92*
300 meter hekk 46,00 Kristian Drabløs 41,84*
Stav 3,00 Jonathan Hertwig-Ødegaard 3,40
Lengde 5,65 Sigmund Le Fjeld 6,40
Jonathan Hertwig-Ødegaard 5,57*
Tresteg 11,50 Sigmund Le Fjeld 13,08
Jonathan Hertwig-Ødegård 11,31*
Kule 12,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 13,22*
Diskos 31,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 48,78*
Slegge 30,00 Jonathan Hertwig-Ødegård 42,53*
Spyd 39,00 Jonathan Hertwig-Ødegaard 47,74*

 

Gutter 17 år (4 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 12.00 Sondre Audahl Vik 11,69
Hampus Åstrand 11,99
200 meter 24,20 Hampus Åstrand 23,65i
Sondre Audahl Vik 24,17
800 meter 2:05.00 Marcus Svarva 2:05.49*
Høyde 1,75 Torgrim Frøystein 1,86i

 

Gutter 18/19 år (6 kvalifiserte)

Øvelser Krav Utøver Resultater
100 meter 11,80 Tobias Widjusveen 11,11
200 meter 23,80 Sigurd Clemetsen 22,90
400 meter 53,00 Sigurd Clemetsen 52,95
800 meter 2:03.00 Sigurd Clemetsen 2:03.34*
3000 meter 9:30.00 Andreas Lerø 9:36.18
Høyde 1,75 Simen Gimnes 1,80
Lengde 6,00 Simen Gimnes 6,35
Tresteg 12,25 Simen Gimnes 13,23i
Kule Jørgen Loennechen 14,18
Diskos 35,00 Arne Marius Nesheim 37,95
Spyd 43,00 Jørgen Loennechen 44,77
Sondre Thorvik 43,26
Stengt for kommentarer.