Takk for støtten:

Status fra valgkomité for Tyrving IL’s hovedsstyre

Tiden til neste årsmøte, på nyåret, går fort og vi i valgkomiteen søker etter engasjerte og motiverte ildsjeler med bankende hjerte i Tyrving IL som vil bidra i hovedstyret.

Valgkomiteen består av:

Tyrving Idrettslag sitt samfunnsoppdrag og visjon er å skape idrettsglede og fremme sportslige resultater ved å være en ledende bredde- og toppidrettsklubb i friidrett og orientering, lokalt, regionalt, nasjonalt og internasjonalt til beste for våre medlemmer og storsamfunnet.

Lover for Tyrving IL og organisasjonsplan kan leses og lastes ned fra våre hjemmesider – klikk HER.

Intensjonen er at leder av hovedstyret skal vekselsvis komme fra friidrett og orientering.  Nåværende leder har vært leder i 9 år og kommer fra orientering, – så vi håper nå å finne et godt lederemne fra friidrett med nestleder fra orientering.

Tyrving IL har 1021 medlemmer fordelt med 661 på friidrett og 360 i o-gruppa.

Fokus for styret den neste perioden vil antagelig dreie som om realisering av nytt kommunalt friidrettsanlegg samt markering av at klubben fyller 100 år 18. juni 2022.  I tillegg til styrets ordinære oppgaver som bla:

  • Arbeidsgiveransvaret til 2-4 årsverk i administrasjon og trenerapparet
  • Koordinering av klubbens langsiktig årsplaner, struktur og total økonomi
  • Drift av klubbhus
  • Stimulere til erfaringsdeling mellom gruppene
  • Koordinering av visuell profil ref. drakter/IT mm
  • Vurdere og stimulere til eventuelle felles treninger, felles arrangement- og konkurranser
  • Sørge for at klubben driver ansvarlig og innenfor gjeldende regler og retningslinjer
  • Ha løpende kontakt med Bærum Kommune, Bærum Idrettsråd mm.
Ingen kommentarer enda.

Legg igjen en kommentar